Comments · 123 Views

Enzo skóruje při svém debutu, když Chelsea otočila zápas s Wimbledonem a postoupila do třetího kola Ligového poháru (2:1)

Ve druhém kole anglického ligového poháru 2023-24 hostila Chelsea v nelítostné bitvě Wimbledon. Zápas nebyl pro Chelsea jednoduchý. V prvním poločase se Wimbledon jako první prosadil a dostal Chelsea pod tlak. V poslední minutě zápasu však Blues ukázali svou houževnatost a gólem Madoukeie vyrovnali skóre.

Ve druhém poločase vstřelil Nzo, vycházející hvězda oblékající Chelsea 8 Domácí Dres, svůj první gól za Blues a postaral se o obrat týmu. Chelsea nakonec svého soupeře porazila výsledkem 2:1 a úspěšně postoupila do třetího kola Ligového poháru.

Před zápasem nepanovala na Stamford Bridge v Chelsea nadšená atmosféra, ale tým Blues to neodradilo. Navzdory průměrným výkonům v prvních třech kolech Premier League ukázala Chelsea silného bojovného ducha. Wimbledon jako druholigový tým není radno podceňovat, ale mezi Chelsea a Wimbledonem je stále značný rozdíl.

Na začátku prvního poločasu Chelsea převzala iniciativu a ovládla rytmus hry. Wimbledon však neukázal žádnou slabinu, vytvářel si hrozby prostřednictvím protiútoků a vyložených šancí. V 19. minutě vedla chyba brankáře Chelsea Alexise Sancheze k možnosti pokutového kopu pro Wimbledon a Tilly si nenechal ujít příležitost uklidit míč do sítě a poslal Wimbledon do vedení.

Chelsea se nenechala rozhodit, rychle přizpůsobila taktiku a pokračovala v tlaku na obranu Wimbledonu. V prvním poločase Hudson-Odoi vyrovnal z pokutového kopu a zvedl Chelsea morálku.

Ve druhém poločase si Chelsea i nadále udržovala absolutní kontrolu. Obrana Wimbledonu však byla odolná a Chelsea se jen těžko dostávala do efektivních šancí, aby se prosadila. Až v 72. minutě se chyba brankáře Wimbledonu stala zlomovým momentem zápasu a dala Enzovi šanci vstřelit svůj první gól za Chelsea a otočit zápas.

Přestože Wimbledon ke konci zápasu zvýšil aktivitu v útoku, obrana Chelsea si vedla dobře a držela své pozice, aniž by dala soupeři šanci využít situace. Na konci zápasu Chelsea porazila Wimbledon 2:1 a postoupila do třetího kola Ligového poháru.

Zápas byl nejen svědkem Enzova debutového gólu, ale také ukázal ducha jednoty a tvrdé práce Chelsea. V nadcházejících zápasech bude Chelsea i nadále bojovat o čest a předvádět svým fanouškům další vzrušující zápasy. Pokud je máte také rádi, nezapomeňte si obléknout stejný chlapecký fotbalový dres a fandit jim!