Poch: Zwycięstwo Chelsea w Pucharze Anglii "wielką ulgą", szuka "czasu"

Comments · 54 Views

Mauricio Pochettino domagał się po zwycięstwie 3:2 nad Tanie koszulki piłkarskie Chelsea przeciwko Leeds United w ćwierćfinale Pucharu Anglii. Pochettino opisał wynik jako "ogromną ulgę" po tym, jak Conor Gallagher strzelił w ostatniej minucie zwycięską bramkę, aby zapewnić sobie miejsce w ćwierćfinale przeciwko Leicester City. Trener Chelsea znajduje się pod rosnącą presją po serii słabych występów.

Trener Chelsea Mauricio Pochettino określił zwycięstwo swojej drużyny nad Leeds United w piątej rundzie Pucharu Anglii jako "ogromną ulgę".

The Blues wygrali 3:2 na Stamford Bridge i teraz zmierzą się z Leicester City w ćwierćfinale.

Mateo Joseph otworzył wynik dla Leeds w ósmej minucie, ale gole Nicolasa Jacksona i Mykhailo Mudryka dały Leeds prowadzenie. Tani zestaw koszulek piłkarskich Chelsea dla dzieci do przerwy prowadzili 2:1.

Joseph strzelił ponownie tuż przed przerwą i wydawało się, że mecz przejdzie do dogrywki, ponieważ wynik nie uległ zmianie.

Jednak Conor Gallagher zdobył bramkę dla Chelsea w ostatniej minucie, pozostawiając Pochettino z ulgą w pomeczowym wywiadzie dla ITV.

Argentyńczyk znajduje się pod zwiększoną kontrolą po porażce Chelsea z Liverpoolem w finale Carabao Cup w ubiegły weekend, a ich jedenaste miejsce w Premier League zwiększa rosnącą presję.

"To trudne, ponieważ oczekiwania są tak wysokie" - powiedział Pochettino. "Drużyna musi znaleźć właściwą równowagę w trakcie sezonu i potrzebujesz czasu, aby mogła występować. To normalne, że potrzebujesz czasu, ale w ciągu ostatnich czterech tygodni spisaliśmy się fantastycznie.

"Drużyna walczy i zaczyna zachowywać się jak zespół. Brakuje nam trochę w składzie i zawsze mamy 10-12 kontuzjowanych graczy.

"Enzo [Fernandez] i [Moises] Caicedo grają i grają, a my nie mamy graczy, którzy mogliby dać im odpocząć. Zmiany zostały dokonane, ponieważ musieliśmy dać odpocząć niektórym zawodnikom.

"Cole Palmer był wczoraj chory, [Ben] Chilwell miał pewne problemy, [Conor] Gallagher również".

Słaby występ Chelsea w dogrywce finału Carabao Cup przeciwko Liverpoolowi skłonił byłego gracza Manchesteru United i Anglii Gary'ego Neville'a do nazwania drużyny "niebieską butelką za miliard dolarów", co zdaniem Pochettino było "niesprawiedliwe".

"Był sfrustrowany, ponieważ Liverpool zdobył kolejny tytuł" - powiedział. "Nie sądzę, aby sprawiedliwe było obwinianie ludzi w ten sposób w przypadku bardzo młodej drużyny.

"Jest wiele oczekiwań, ponieważ jesteśmy Chelsea, ale ten zespół musi budować i nabierać pewności siebie. Jedność zaczyna rosnąć, to nie magia, nie można jej po prostu stworzyć.

Tanie koszulki piłkarskie Chelsea dla dzieci będą kontynuować swoją kampanię Premier League przeciwko Brentford w sobotę 2 marca.